June 18, 2024

Cornerpizzarifredi

The food dudes

Kokio maisto žmogus turėtų vagyti daugiausia?

Ką valgyti: svarbiausių maistinių medžiagų ir produktų gidas - DELFI  Gyvenimas

Kad žmogus būtų sveikas, jis  privalo vagyti kuo įvairesnį maistą: mėsą, daržoves, ankštines  kultūras, vaisius, riešutus ir duonos gaminius. Šiomis dienomis į sveiką žmonių racioną vis dažniau įtraukiamos ir jūros gėrybės. Jų nauda jau nieks neabejoja. Todėl jūros  gėrybės turi būti tas maisto produktas, kuris užima didesnį kiekį žmogaus suvalgomo maisto. Ir visai nebūtina bėgioti po visas parduotuves ieškoti šių gėrybių. Jūros gėrybės internetu šiandien labai populiarus apsipirkimo būdas. 

Žuvis naudinga dėl joje esančių gyvūninės kilmės baltymų, kurie yra labai kokybiški ir lengvai virškinami. Be to jūros gėrybės yra pakankamai mažai kaloringas maistas ir turi palyginus nedaug cholesterolio. Visgi, labiausiai žuvys ir jūros gėrybės labiausiai vertinamos dėl omega 3 riebalų rūgščių. O kur dar visokiausi vertingi mineralai. 

Kai renkatės jūros gėrybes,  būtinai atkreipkite dėmesį į etiketes. Augintos tvenkiniuose tikrai bus mažiau vertingos. Kalbant apie jūros gėrybių ruošimą, Sveikiausia žuvį ruošti garuose, troškinti ar kepti orkaitėje, ant grotelių. Nerekomenduojama žuvį ruošti riebaluose ar ją kepti, pvz., apvoliojus miltuose su kiaušinio plakiniu. 

Kokia jūros gėrybes lietuviai mėgsta labiausiai? Jie dažniausiai mėgaujasi krevetėmis, krabais, moliuskais, midijomis, omarais, kalmarais, vėžiais, jūros kopūstais ir kt. 

Dietologai vieningai virtina, jog bet kokia žuvis tikrai labai sveika, tačiau nereikia perlenkti lazdos. Žuvies turėtume valgyti bent du kartus per savaitę. Apibendrinant jūros gėrybes ir žuvį – tokius produktus sveikas žmogus galėtų rinktis tris ar keturis kartus per savaitę. Porcijos dydis – iki dviejų šimtų gramų. Taigi, kaip matote, saikas yra didžiausias mūsų draugas. 

Dažnai jūros  gėrybės yra pardavinėjamos šaldytos. Tai nereiškia, kad jos nekokybiškos , tik turėtumėte į kai ką atkreipti dėmesį. Geros kokybės šaldytos žuvys yra kiekvienai rūšiai būdingos spalvos. Žiaunų atspalvis svyruoja nuo intensyviai iki tamsiai raudonos, o nugaros raumenų spalva – vienoda. Žuvų paviršius turėtų būti padengtas žvynais, žiaunos – prigludusios, akys – neįdubusios, skaidrios, pilvelis – neišpūstas.