June 24, 2024

Cornerpizzarifredi

The food dudes

Perkamiausios šampano rūšys

Kaip nesugadinti gero vyno: ką gali negrįžtamai pakeisti patiekimo  temperatūra | Maistas | 15min.lt

Šampanas yra  vynas, kuris pavadintas regiono, kuriame jis yra pagamintas pavadinimu – Chanpagne. Turėtumėte žinoti – visas šampanas yra putojantis vynas, tačiau ne visas putojantis vynas yra šampanas. Be abejonės, galite atrasti itin aukštos kokybės putojančio vyno, tačiau jo yra ir tokio, kurio gerti nesinorės. Tuo tarpu pirkdami šampaną, visuomet būsite įsitikinę, kad perkate aukštos kokybės gėrimą. 

Garsūs burbuliukai vyne atsirado visiškai atsitiktinai. Kažkada seniai patekęs į šiltą vietą vynas vėl ėmė rūgti. Kaip žinia, fermentacijos proceso metu išsiskiria anglies dvideginis. Jis,  esant uždaros statinės būklei, negalėjo išbėgti ir ištirpti vyne. Taigi vynas tapo putojantis. Rodos viskas kažkaip primityvu. Tačiau tai visai netrukdo mums mėgautis šiuo puikiu gėrimu. Juolab, kad dabar šampano gamyba labai ištobulinta ir šio gėrimo kokybe jau nieks neabejoja. 

Kurie šampano produktai yra geriausi, kurie mažiau vertingi – netylančios diskusijos. Be to, tai labai priklauso ir nuo individualaus skonio. Mes tuo tarpu pateiksime keletą visame pasaulyje garsių šampano vardų.

TAITTINGER Champagne Brut Reserve rūšinis vynas su saugoma kilmės vietos nuoroda. Meistriškai sukurtas šampanas iš 40% Chardonnay ir 60% Pinot Noir bei Pinot Meunier vynuogių. Rekomenduojama patiekimo temperatūra: 6-8 °C. 

Champagne TSARINE Premier Cru rūšinis vynas su saugoma kilmės vietos nuoroda. Tai gali būti nuostabi dovana, nes dažnai parduodamas su metalinėje dėžutėje. Šis šampanas mažiausiai 42 mėnesius buvo brandinamas kontakte su mielių nuosėdomis.

RUINART Champagne Rosé Brut rūšinis vynas su saugoma kilmės vietos nuoroda. Kalbant apie išvaizdą reikia pasakyti, jog traukia akį jo pakuotė, kurioje jis dažnai pateikiamas. Tai nauja pakuotė „Second Skin“. Ji pasižymi ekologiškumu, nes jai gaminti nenaudojami nei klijai, nei plastikas. 

TAITTINGER Champagne Prestige Rose Brut rūšinis vynas su saugoma kilmės vietos nuoroda. Rožinis gėrimas meistriškai sukurtas šampanas iš 40% Chardonnay ir 60% Pinot Noir bei Pinot Meunier vynuogių.